Dinamo je potvrdio naslov prvaka! Ademi zabio za veliko slavlje na Maksimiru

Zagreb: Utakmica između Dinama i Osijeka u 34. kolu SuperSport HNL
1/62
11.05.2024.
u 21:42

Plavi su imali sve karte u svojim rukama i dobro ih iskoristili. U dvoboj s Osijekom ušli su s tri boda prednosti pred Rijekom koja je protiv Varaždina upisala treći uzastopni poraz (3:1). Više od sat vremena nije bilo golova na Maksimiru, a zatim je miljenik publike, kapetan Arijan Ademi, zabio gol koji je plavima donio 25. naslov prvaka Hrvatske

Dinamo je na krilima sjajnog niza prvenstvenih pobjeda, koje je zaokružio pobjedom u derbiju protiv Rijeke (1:2), preuzeo prvo mjesto na tablici Hrvatske nogometne lige. U 34. kolo ušli su s četiri boda prednosti pred drugoplasiranom momčadi koja je doživjela težak poraz na gostovanju kod Varaždina (3:1), a iz njega i matematički izlaze kao prvaci Hrvatske nogometne lige.

DINAMO - OSIJEK 1 : 0

PRIJENOS UŽIVO

90' + 6 - Kraj utakmice! Dinamo uzima 25. titulu prvaka Hrvatske.

87' - Nejašmića je zamijenio Fućak.

85' - Rog je ušao umjesto Baturine.

83' - Ademi izlazi, a u igri je Sučić.

81' - Špikić je dobio žuti karton.

79' - Zekić je iz igre izvadio Cokaja, Pušića i Matkovića. a umjesto njih na terenu su Jugović, Gržan i Lovrić.

72' - Ademi zabija ključan gol na Maksimiru! Dinamo je na korak do 25. naslova prvaka. Mišić je ubacio prema gostujućim vratima, a Arijan Ademi skače i glavom šalje loptu u mrežu Osijeka.

72' - Špikić je u igri umjesto Kaneka.

65' - Požutio je i Guedes.

64' - Mkrtchyan ulazi umjesto Bukvića.

63' - Duarte je dobio crveni karton. Osijek ima igrača manje u nastavku susreta, Dinamo je dobio slobodan udarac s ruba kaznenog prostora. Izveo ga je Ogiwara, ali njegov udarac završava u živom zidu.

59' - Hoxha je pao u kaznenom prostoru. Kolarić ponovo provjerava VAR snimku.

56' - Prilike na jednoj i drugoj strani. Najprije je Pušić zapucao s dvadesetak metara, ali ne može pokraj Nevistića. S druge stane je s ruba šesnaesterca gađao Baturina, ali promašuje okvir gola.

53' - Hoxha je uspio podvaliti loptu za Baturinu, ali ovaj puca ravno u gostujućeg vratara.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Ogiwara i Hoxha su ušli u igru umjesto Brodića i Vidovića.

45' + 6 - Poluvrijeme je završilo netaknutih mreža.

45' + 4 - Ovoga puta puca Petković. Baturina je ubacio iz kornera, a napadač Dinama puca glavnom, no pokraj vrata.

45' + 2 - Brodić je imao lijepu priliku da dovede Dinamo u vodstvo. Ispred njegovog udarca s desetak metara se u posljednji trenutak ubacio Guedes, a loptu je uhvatio Kolić.

45' - Igrat će se četiri minute nadoknade.

45' - Sudac Kolarić ne smatra da je bilo prekršaja za kazneni udarac.

42' - Petković pada u kaznenom prostoru nakon duela s Bukvićem. VAR će provjeriti situaciju.

34' - Prvi žuti karton na utakmici pripao je Ristovskom zbog prekršaja na Matkoviću. Napadač Osijeka mogao je izbiti sam pred domaći gol, ali Ristovski ga prekršajem zaustavlja. Igrači Osijeka željeli su crveni, no sudac ne pomišlja na tako strogu kaznu.

28' - Mierez je zapucao s ruba kaznenog prostora, no nedostajalo mu je preciznosti i lopta odlazi pokraj gola.

24' - Brodić je zapucao iz daljine, ali lopta ide previsoko.

13' - Ristovski je ubacio s desne strane na glavu Vidovića, no mladi Dinamov ofenzivac loptu šalje pokraj gola.

10' - Stigao je dogovor od strane Dinama. Mišić je ubacio s lijeve strane, ali gosti ju čiste.

9' - Mierez je zapucao nakon pogreške kojom je Ristovski izgubio loptu. Na sreću po Dinamo, nije bio precizan.

7' - Prvi je zaprijetio Osijek. Ubačaj je stigao na glavu Miereza, no Nevistić je uspio obraniti svoju mrežu.

6' - Ponovo gosti imaju udarac iz kuta, ali akcija je završila prekršajem na Baturini.

2' - Osijek je izborio prvi udarac iz kuta. Dinamovi igrači su ubačaj bez problema očistili.

1' - Utakmica je počela. Uoči početka utakmice na teren su izašle brojne Dinamove legende, a među njima i Zvonimir Boban. Dobili su ovacije čitavog Maksimira.

SASTAVI

Dinamo: Nevistić - Ristovski, Theophile, Bernauer - Kaneko, Mišić, Ademi, Vidović - Baturina - Brodić, Petković

Osijek: Kolić - Guedes, Prekodravac, Duarte, Jurišić - Cokaj, Nejašmić - Bukvić, Pušić, Matković - Mierez

"Već smo rekli da je u Dinamu uvijek pritisak, tu morate dobiti i prijateljske utakmice. Dok nije sve matematički osigurano, pritisak postoji", kazao je Sergej Jakirović u najavi dvoboja s Osijekom. Više pročitajte OVDJE.

"Zekić se voli igrati sa sustavima, u napadu je dobio Ramóna Miéreza i Antona Matkovića koji je kao mladi igrač, tek 2006. godište, skrenuo ogromnu pažnju na sebe. Matković je bogatstvo hrvatskog nogometa", rekao je Jakirović o današnjim protivnicima. Više pročitajte OVDJE.

Velikog slavlja danas neće biti. Čak i ako Dinamo potvrdi titulu, fešta na Maksimiru malo će pričekati. Sve o planovima plavih za završetak sezone pročitajte OVDJE.

Televizijski prijenos utakmice možete pratiti putem kanala Max Sport 1.